Logo A-RES

Dynamicznie rozwijający się butik doradczy szuka ambitnej osoby, która będzie jedną
z kluczowych członków Zespołu. Poszukujemy rzetelnych kandydatów i kandydatek, którzy potrafią przejąć odpowiedzialność, na pierwszym miejscu stawiają wysoką jakość prac
i przynoszenie klientom wartości dodanej oraz poszukują możliwości długoterminowego rozwoju w wymagającym środowisku szybko rozwijającej się branży Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Czym się zajmujemy:

Jesteśmy pierwszym w Polsce butikiem doradztwa transakcyjnego, finansowego, strategicznego dla Energetyki Odnawialnej i Infrastruktury.

Świadczymy m. in. następujące usługi:

  • Doradztwo M&A (buy side, sell side)
  • Pozyskiwanie kapitału (dłużnego lub własnego)
  • Modelowanie finansowe i wyceny,
  • Doradztwo energetyczne i PPA / cPPA,
  • Doradztwo strategiczne i analizy rynku.

Naszymi klientami są m.in. właściciele największych polskich przedsiębiorstw prywatnych, globalne fundusze Private Equity oraz wiodące grupy kapitałowe. Nasz zespół wspiera klienta od początku przygotowań do realizacji transakcji, aż po jej finalizację - prowadzimy cały proces obejmujący m.in.:

  • opracowanie strategii, biznesplanu,
  • sourcing projektów, tworzenie biznes case’ów,
  • przygotowanie modelu finansowego, wycen, analiz finansowych, analiz opłacalności,
  • przygotowanie dokumentacji transakcyjnej (teasery, memoranda informacyjne, prezentacje itp.),
  • prowadzenie rozmów z potencjalnymi inwestorami, targetami, instytucjami finansującymi,
  • zarządzanie transakcją (w tym zarządzanie procesem due diligence, pozostałymi doradcami),
  • negocjacje warunków transakcji.

Co nas wyróżnia:

Nasz zespół to grupa fantastycznych, dynamicznych i otwartych ludzi, którzy chętnie dzielą się wiedzą. Składa się ze zgranych, doświadczonych profesjonalistów posiadających szerokie zrozumienie i znajomość sektora OZE oraz doświadczenie praktyczne zdobyte
w wiodących firmach doradczych z tzw. Wielkiej Czwórki.

Wyróżniamy się przedsiębiorczym podejściem, otwartością, szeroką wiedzą z branży energetyki, infrastruktury, inwestycji oraz bardzo dobrą siecią kontaktów w branży. Posiadamy bardzo mocne kompetencje analityczne i modelowania finansowego i szukamy osób, które też czują się dobrze w pracy z liczbami.

Analyst / Associate (Renewable Energy / Energetyka Odnawialna)

Miejsce pracy: Warszawa / zdalnie

Zadania bieżące:

  • Aktywny udział w ciekawych projektach transakcyjnych oraz strategicznych dla firm i inwestorów z obszaru Energetyki Odnawialnej i Infrastruktury w Polsce oraz w regionie CEE,
  • Przygotowywanie wycen przedsiębiorstw, modeli finansowych, analiz opłacalności,
  • Przygotowywanie dokumentacji transakcyjnej, w tym m.in.: lista inwestorów, teaser, memorandum informacyjne, prezentacja zarządu etc.,
  • Aktywne uczestniczenie w procesie sprzedaży projektów i firm OZE oraz pozyskania finansowania w formule project finance,
  • Przygotowywanie researchy, analiz rynkowych oraz analiz liczbowych na potrzeby projektów oraz ofert,
  • Przygotowywanie prezentacji i ofert na spotkania z potencjalnymi klientami,
  • Aktywne uczestniczenie w spotkaniach z klientami, inwestorami i targetami,
  • Zaangażowanie w projekty zawierania umów PPA (wsparcie w zarządzanie procesem, przygotowywanie analiz energetycznych i finansowych).

Profil kandydata:

  • Minimum rok doświadczenia zawodowego / praktyk w obszarze inwestycji, bankowości, energetyki, transkacji lub doświadczenie w obszarze doradztwa lub analiz finansowych, biznesowych,
  • Zainteresowanie energetyką oraz przynajmniej jednym z obszarów: M&A, Private Equity czy Investment Banking, Structured Finance, Project Finance, PPA,
  • Umiejętność prezentowania myśli i skomplikowanych zagadnień w prosty sposób w prezentacjach konsultingowych w MS PowerPoint oraz bieżącej komunikacji,
  • Dokładność, sumienność, wysokie zdolności analityczne pozwalające zaprezentować skomplikowane zagadnienia w prosty sposób,
  • Komunikatywność, otwartość, łatwość nawiązywania kontaktów,
  • Umiejętności analitycznego, strategicznego, krytycznego i ustrukturyzowanego myślenia,
  • Motywacja i zorientowanie na realizowanie postawionych celów, umiejętność zadawania pytań, dociekliwość i zmysł biznesowy,
  • Doświadczenie w obszarze modelowania finansowego w programie MS Excel będzie dodatkowym atutem,
  • Swobodne posługiwanie się językiem angielskim oraz polskim w mowie i piśmie,
  • Posiadanie kwalifikacji z zakresu analiz finansowych np. CFA, ACCA, CIMA, CAIA, będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

  • Otwartość na Twoje preferencje co do formy umowy (B2B, umowa o pracę, zlecenie),
  • Kulturę pracy zespołowej oraz szukania i proponowania rozwiązań, proaktywności, a nie szukania problemów. Szukamy osób z potencjałem, który razem możemy rozwinąć.
  • Rynkowe wynagrodzenie zależne od kwalifikacji i doświadczenia,
  • Elastyczne godziny pracy i możliwość pracy zdalnej,
  • Dostępność do biura w centrum Warszawy,
  • Środowisko pracy sprzyjające szybkiemu rozwojowi kompetencji analitycznych, biznesowych i finansowych,
  • Możliwość rozwoju i nauki od osób, które są wśród osób z największym doświadczeniem w obszarze doradztwa transakcyjnego dla OZE w Polsce,
  • Rozwój i podnoszenie kwalifikacji – nasze pełne wsparcie podczas procesu onboardingu, mentoring doświadczonych współpracowników, szkolenia, warsztaty,
  • Wsparcie przy tworzeniu wspólnych inicjatyw w obszarze OZE oraz wdrażaniu własnych inicjatyw w celu współtworzenia A-RES Group,
  • Relacje oparte na partnerstwie, szacunku, uczciwości, wzajemnym zaufaniu i regularnej, sprawiedliwej informacji zwrotnej.

Prosimy o przesłanie CV na adres mailowy kariera@a-res.pl

Do CV dodaj klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji w A-RES zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową http://a-res.pl oraz profilach na linkedin i facebook.